Kiralama Koşulları

En az kaç gün araba kiralaya bilirim?

Araçlarımızı hafta içi en az 1 gün kiralayabilirsiniz. Özel günler ve hafta sonları minimum 3 gün kiralayabilirsiniz.

Araç kiralamak için neye ihtiyacım var?

Araç kiralamak için, tek ihtiyacınız olan ehliyet, kimlik, adınıza kayıtlı fatura ve kendi adınıza ait kredi kartı.

  • Ana Sürücünün adına olan ehliyet kimlik fatura aracın güvenlik depozitosunu karşılaması amacıyla yeterli limitin olması gerekmektedir.
  • Her sürücünün en az 24 aylık ehliyet sahibi olması gerekmektedir.

Farklı araç kiralama firmalarının farklı gereksinimleri bulunmaktadır bu nedenle lütfen her firmanın kiralama şartlarını ve koşullarını iyice okuduğunuza emin olunuz.

Araç Kiralayabilme Şartları Kiralama Yaşı

Ekonomik grup araçlar için 25 yaş (R.Clio, Hyundai Era,VW Polo vb.)

Orta grup araçlar için 25 yaş (R.Megane, Fiat Linea,VW Jetta, VW Golf vb.)

Üst grup araçlar için 28 yaş (Ford Mondeo, VW Passat vb.)

Lüks grup araçlar için 30 yaş ve üzerinde olmak. (BMW, Mercedes C180 vb.)

Ehliyet Süresi
Ekonomik grup araçlar için en az 2 yıllık

Orta grup araçlar için en az 3 yıllık

Üst ve lüks grup araçlar için en az 5 yıllık ehliyete sahip olmak

Kiralama esnasında yukarıdaki ön şartlar aranacağı için ehliyet ve kredi kartınızın yanınızda olması halinde aracı teslim alabilirsiniz.

 Faturamı Nasıl Alabilirim?

Kiralamanın tamamlanmasının ardından kontratınız kapatılır ve en geç yedi iş günü içerisinde faturanız düzenlenir ve posta ile adresinize gönderilir.

Force  Rent  a Car Fiyatlarına hariç olan hizmet ve ürünler


Tam Kaza Sigortası

Kaza durumunda siz suçlu iseniz 5.000 TL ye kadar muafiyet uygulanır. Aracın pert kullanılamaz hale gelmesi durumunda kasko bedeli üzerinden %25 muafiyet uygulanır.

Yakıt

Araçlar mümkün olduğunca boş depo teslim edilir ve boş depo teslim alınmak istenir. Alış yakıt seviyesi ile teslim yakıt seviyesi arasındaki yakıt farkı teslim anındaki yakıt fiyatlarına kiralayandan talep edilecektir. Aracın alındığı yakıt seviyesi ile teslim edilmesi kiralayan açısından çok daha ekonomik olacaktır.

 HGS
Paralı otoyol ve köprü geçişlerinde kullanılan HGS servisi için kullanım ücreti olarak tahsil edilir.

 KM Paketi

Seçmiş olduğunuz araç grubuna göre, günlük 150 kilometre sınır uygulanmaktadır. İlave olarak kilometre paketini de satın alabilirsiniz. Km sınırının aşılması halinde km başına 0.50 KRŞ ile hesaplanır.

Bebek ve Çocuk Koltuğu

Araçlara bebek ve çocuk koltuğu sağlanabilmektedir. Rezervasyonunuz esnasında belirtmeniz halinde rezervasyon sorumlularımız size bilgi vereceklerdir.

Kira Kontratında Değişiklik Talepleri

Kiralama fiyatı ve verilen rezervasyon onayı başlangıçta anlaşılmış olan koşullara göre verilmiştir. Bu koşullarda talep edilebilecek bir değişikliği operasyonel olarak karşılayabilmenin mümkün olmadığı durumlarda ( aracın rezervasyonunun olması, bakım kilometresinin gelmesi vb.) bu talep karşılanamayabilir. Değişiklik talebi kabul edilmiş olsa dahi bu durum başta belirlenen fiyat hesaplamasını değiştireceği için ek bir ücret talep edilebilir veya erken dönüşlerde iade yapılamayabilir. Aşağıdaki koşullardan herhangi birisinde meydana gelebilecek bir değişiklik kiralama şartlarını değiştirebilir. Kiralama süresinin uzatılması talebi, ilk uzatmada telefon ile alınır ve ücreti mail order ile tahsil edilerek onaylanır. Daha sonraki uzatma taleplerinde ise aracın Force Rent a Car ofisine getirilip kontrol ettirilmesi gerekmektedir.

– Dönüş tarihinin ve saatinin değiştirilmesi (uzatma/erken dönme)
– Araç grubu değişikliği
– Kontrata ilave sürücü eklenmesi talebi
– Saat Farkı (2 Saati aşan gecikmelerde tam gün ücreti alınır)

Araç tesliminde onay alınmaksızın yaşanan gecikmeler Sigortadan Yararlandırma Teminatının ( Tam veya Muafiyetli Kaza Sigortası ) devre dışı kalmasına yol açabileceği gibi ilave saat farkı ücretinin de doğmasına sebep olabilecektir.